zde se nacházíte:
Úvod > Projekty

Projekty

Fassati Art Festival

Fassati Art Festival představuje umělecký projekt plný nevšedních zážitků, který v sobě zahrnuje souznění hudby, výtvarného umění, architektury, designu, gurmánských delikates, emocí a vzájemné lidské harmonie. Hlavní myšlenku festivalu připravila sopranistka Markéta Fassati, která ve spolupráci s renomovanou agenturou Armonico Praga v čele s Miladou Peřinovou garantují jedinečnost festivalu. Mnohaleté přátelství a hudební spolupráce napříč celým světem vyústila v připravovaných oslavách umění v českých metropolích. České země jsou ve všech uměleckých směrech se světem historicky významně spjaty a Fassati Art Festival si klade za cíl v tomto poslání pokračovat.

Každé umělecké setkání v sobě snoubí požitky pro všechny smysly. Koncert, degustační i umělecký zážitek a hlavně setkání lidí se stejnými hodnotami. Celý festival má také charitativní poslání a sice pomoc předem vybraným znevýhodněným rodinám s těžkým životním příběhem. 

Partnerem celého festivalu je nezisková organizace Potravinová banka Praha a Středočeský kraj. Partneři jednotlivých koncertů se mohou měnit podle tématiky akce.

Více informací naleznete na www.fassatiartfestival.com

Kostelní slavnosti

O Praze se právem říká, že je to "matička stověžatá". A většina těchto věží patří právě kostelům, kterými Vás chceme provést.

Koncerty jsou pro návštěvníky zdarma a dobrovolné vstupné je vždy věnováno kostelu, ve kterém se koncert koná.

Děkujeme vedení Prahy 1 za spolupráci. Bez této významné podpory by se slavnosti nekonaly.

Věřím, že se budeme pravidelně scházet v tajuplných prostorách historické Prahy. Ráda Vám představím své hudební kolegy, seznámíme Vás s historií místa a odneseme si pohlazení na duši, které je v této nelehké době tak potřebné.

Více informací naleznete na webu: www.kostelnislavnosti.cz 

Fassati Ensemble

Fassati Ensemble byl založen v roce 2019 sopranistkou Markétou Fassati jako dvorní festivalový orchestr v rámci galavečerů projektu Fassati Art Festival.

Základ hudebního tělesa tvoří přední hráči renomovaných pražských orchestrů (Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Orchestr Národního divadla, Česká filharmonie, Vivaldi Orchestra Praga).

Fassati Ensemble vystupuje především v komorním složení, ovšem na přání pořadatelů bývá rozšířen i o dechové nástroje.

Programy koncertů jsou vždy dramaturgicky bohaté a nápadité. Někteří členové Fassati Ensemble se podíleli na novém CD Alchymist sopranistky Markéty Fassati.

Více informací naleznete na www.fassatiensemble.com